آخرین دیدگاه‌ها

  نوشته‌های تازه

  افتتاح خانه لوکس بالینکو

  مبل تخت خوابشو کالین یک نفره بالینکو

  خانه لوکس بالینکو

  مبلمان لوکس بالینکو

  رول آپ

  عکاسی حرفه ای در بالینکو

  طریقه چیدن قاب عكسها یكی از موارد بسیار مهم در دكوراسیون داخلی خانه می باشد .حتما به این اصل توجه کنید که چیدمان عكس ها در فضای داخلی خانه نقشی به سزا دارد.انتخاب یك تابلوی مناسب نیز بسیار مشكل است چرا كه اكثر تابلو ها با توجه به علایق و احساسات درونی خالق خود كشیده شده اند.

   

  تابلو در دکوراسیون


  تابلو یكی از شناخته شده ترین عناصر تزئینی برای دیوارها است


   آیا می دانید چه تابلو هایی برای چه مکان هایی مناسب است؟

  تابلو بهتر است با توجه به شكل اثر در فضای مناسب خود در خانه قرار بگیرند.  برای مثال تصاویر مناظر و مناظر آبی و ساحل برای فضای نشیمن، اتاق خواب و غذاخوری مناسب است.تصویری از دریا برای هر فضایی مناسب استو احساسی از فضای خارج از خانه را به وجود می آورد و باعث بزرگتر جلوه كردن فضا می شود. تابلو ها باید تا حد امكان صاف روی دیوار نصب شوند.طرز قرار گیری آنها می تواند به دو صورت افقی یا عمودی باشد و تابلوهای بزرگتر باید روی دیوارهای وسیع تر نصب شوند.

   

  تابلو در دکوراسیون

   

  چند نکته در رابطه با نحوه انتخاب تابلو ها

  تصاویر از دو نظر قابل اهمیت هستند:

  •  از نظر مسائل زیبایی شناختی
  •  از نظر موضوع

  ظاهری زیبایی شناسانه بوسیله رنگ ها و فرم تصاویر حاصل می شود.یك تركیب بندی مناسب از تصویر آنرا دلپذیر می كند و در مركز توجه ما قرار می دهد.انتخاب رنگ تصویر باید متناسب با اتاقی باشد كه قرار است تابلو در آن نصب شود و یا برعكس رنگهای زیبای تابلو می تواند زمینه ای برای رنگ بندی اتاق شود.
  تابلو ها باید حاوی تصاویر زیبایی برای دكوراسیون باشند. مثلا نقاشی گلها، مناظر، چهره و فیگور .ضمن اینكه نقاشی های آبرنگ و رنگ و روغن از سایر سبكها مناسب تر هستند.
  همانطور كه پیشتر نیز اشاره شد نقاشی های مناسب برای فضاهای نشیمن، مناظر،مناظر آب و دریا، گلها، گروههای انسانها، و نقاشی های چهره ،برای فضای غذاخوری مناظر،گل و گیاه، ظرف میوه و زندگی روزمره، برای اتاق خواب ها عكسهای شخصی و خانوادگی هستند. برای اتاق كودكان بهتر است از تصاویری استفاده شود كه حس زیبایی شناسی آنها را تقویت كند.در محل كار می توان از نقاشی های یك هنرمند معروف و مناظر استفاده كرد.

   

  تابلو در دکوراسیون

  تعویض مرتب عکس ها

  نكته بسیار مهم تعویض مرتب عكسها است برای اینكه برای بینندگان خسته كننده نشوند.استفاده از تابلوهایی با اندازه های مختلف می تواند صورت بگیرد اما باید با هم متناسب و هماهنگ باشند.این بسیار مهم است که تناسب در همه مراحل لحاظ شود.

  اگر می خواهید تابلو ها را در نقاط  مختلف خانه نصب کنید به این نکات توجه کنید.

  توجه کنید که تصاویر و تابلو ها نباید تنها به هدف پركردن فضای خالی دیوارها استفاده شوند بلكه باید با مبلمان و دیوار ها هماهنگ شوند.تصاویر تا حد امكان باید همسطح با دیوار باشند تا به عنوان بخش كاملی از دیوار به چشم بیایند. تصاویر باید در سطح تراز دید بیننده نصب شوند و نه در بالای آن.تابلو های كوچك باید با توجه به زمینه و طرح یا رنگشان در كنار یكدیگر آرایش پیدا كنند.لبه پائینی تمام تصاویر و تابلو ها باید در فاصله یكسانی از كف قرار داشته باشند.

  با رعایت این نکاتی که گفته شد ، قطعا دکوراسیونی زیبا تر از آنچه قبل از این مفاهیم داشتید ، خواهید داشت.

   

  نوشته هایی مشابه برای مطالعه پیشنهاد می کنیم.