آخرین دیدگاه‌ها

  نوشته‌های تازه

  افتتاح خانه لوکس بالینکو

  مبل تخت خوابشو کالین یک نفره بالینکو

  خانه لوکس بالینکو

  مبلمان لوکس بالینکو

  رول آپ

  عکاسی حرفه ای در بالینکو

  سبک تلفیقی در دکوراسیون

  سبک تلفیقی سبکی است که همه معادلات گذشته را عوض می کند و در آن از تمامی متدهای دکوراسیون استفاده می شود اما با زیرکی و رعایت چند نکته ریز و درشت، سبک دکوراسیون مکان مورد نظر شما را خیلی خاص و جالب می کند.برای شروع کمی از عناصر اساسی را به فضای خود بیاورید و بعد از آن سراغ نورپردازی، تابلوها، فرش ها، برجستگی‌ها و ملزومات دیگر بروید. با ناهمواری و صافی، تاریکی و روشنایی، زمختی و ظرافت بازی کنید اما این اصل را فراموش نکنید که زیاده روی نداشته باشید و محتاط عمل کنید زیرا زیاده روی در این سبک زیبایی را کم خواهد کرد و چشم را خسته و با فضایی شلوغ مواجه خواهد کرد.

  از تکرار حجم ها و اشکال از یک خانواده استفاده کنید مثل اشکال مربع، مستطیل،… شما می توانید از تکرار اینگونه اشکال به محیط خود در عین کمی شلوغی هماهنگی و نظم بدهید و ریتم ایجاد کنید. برای مثال از کنسول مستطیل قاب عکس، در کنار پنجره بهره ببرید، با این کار شما چند شکل مستطیل و مربع را با هم استفاده کرده و نظم خوبی را در محیط حاکم کردید. البته اندکی اشیای متضاد به محیط اضافه کنید تا تعادل برقرار شود. وسایلی مانند ساعت گرد، آینه گرد و …

  شما باید سه پارامتر را در طراحی دکوراسیون تلفیقی مورد توجه قرار دهید و این سه موضوع که بسیار حیاتی و همه زیبایی چیدمان و انتخاب طرح را تحت تاثیر خود قرار می دهد، ترکیب اجزا و عناصر باهم، مقیاس عناصر و تناسب اجزا است. این سه پارامتر شریان حیاطی هر دکوراسیون هستند و در این مدل دکوراسیون نیز خیلی بیشتر مورد توجه هستند. حتما توجه کنید قبل از آنکه بخواهید یک قطعه ای را بیاورید و در داخل چیدمان بیافزایید، باید رابطه آن را با این متد ها با محیط و دیگر اجزا بسنجید،
  که آیا همه چیز را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد یا برعکس در شلوغی فضا گم می‌شود؟ این را در نظر بگیرید که کنتراست هرگز به معنای عدم تعادل و توازن نیست!

  باید این نکته را به شما گوشزد کنم که طراحی دکوراسیون تلفیقی مثل یک جشن پرازدحام می باشد که آدم هایی با شخصیت حراف و شخصیت خجالتی‌ها هرکدام به نوبه خود از مهمانی در کنار هم لذت می‌برند. هر عنصر در این فضا با قدرت تمام می تازد و به چشم می آید؛ بنابراین پس‌زمینه را ((دیوارها، کف‌ها، پنجره‌ها )) ساده نگه دارید تا خیلی رقابت و کشمکش به وجود نیاید. رنگ سفید همیشه بهترین رنگ برای پس‌زمینه بوده و هستند، اما اگر این احساس را دارید که زیادی خالی به نظر می‌رسد، از رنگ‌هایی مثل خاکستری، دودی یا آبی کم‌رنگ می توانید استفاده کنید. اگر باز هم رنگ های شارپ تر را می پسندید، می‌توانید یکی از رنگ‌های مبلمان یا اکسسوری‌ها را روی یک دیوار یا سقف به کار ببرید و هم گونی و فضای زیبایی را ایجاد کنید.

  بافت‌ها به فضای تلفیقی عمق و بعد می‌‌بخشند. کالکشنی از عناصر بافت‌دار در چنین فضایی برای چشم و دید ما بسیار خوش آیند هستند. رقم زدن چنین اتفاقی کار دشواری نیست؛ فقط همین بس که شما با متضادها بازی کنید. اگر قطعات مات دارید، قطعات براق هم به فضا بیافزایید. چوب را با فلز و چینی را با پلاستیک بیاورید. کرباس‌های زمخت و خشن را با ابریشم‌های نرم و لطیف در کنار هم بکار ببرید. با حس لامسه و چشم‌های خود حضور بافت‌ها را در فضا حس کنید.

  سبک تلفیقی شما را قافلگیر خواهد کرد می دانید چرا؟ زیرا شما تنها در این سبک است که می توانید فرش ایرانی، میز شیشه‌ای، و تابلوهای مدرن وینتیج را کنار هم بیاورید. اینجا دیگه شما هرچه دارید رو می کنید؛ باید یاد داشته باشید عناصری را انتخاب کنید که هویت داشته باشند و فقط باعث آشفتگی فضا نشوند. مبل چوبی قدیمی و فرسوده مادربزرگ‌تان می‌تواند جزیی از مبلمان مدرن شما باشد، اما به‌شرط اینکه حرفی برای گفتن داشته باشد.