آخرین دیدگاه‌ها

  نوشته‌های تازه

  افتتاح خانه لوکس بالینکو

  مبل تخت خوابشو کالین یک نفره بالینکو

  خانه لوکس بالینکو

  مبلمان لوکس بالینکو

  رول آپ

  عکاسی حرفه ای در بالینکو

  جادوی نور در دکوراسیون

  کاری که نور پردازی در دکوراسیون انجام می دهد واقعا شگفت انگیز است. نور می تواند یک فضای را تغییر دهد. با تغییر نور یک تغییر بزرگ در فضا انجام دهید. نور در دکوراسیون قابلیت های فراوانی دارد، نور حتی این توانایی را دارد که شما را در خلق و خوی عاشقانه قرار دهد. البته، انواع مختلف نورپردازی وجود دارد و همه آنها جایگاه خود را دارند. وقتی که لایه ها در دکور به درستی روشن شود، دکور منزل جلوه خاصی پیدا خواهد کرد. نور می تواند نگاه و احساس اتاق نشیمن را از جاودانگی به لوکس افزایش دهد. درکل نور پردازی ابزار قدرتمندی در دکوراسیون است.

  در اینجا برخی از ایده های نورپردازی اتاق نشیمن عنوان شده و شما مانند یک دکوراتور و طراح داخلی ایده های خوبی برای روشنایی لایه ای خواهید داشت.

  انواع روشنایی

  طراحی داخلی به سه نوع روشنایی توجه دارد:

  ۱) نور محیط
  ۲) روشنایی جهتی Accent
  ۳) روشنایی کار

  روشنایی محیطی

  روشنایی محیطی، روشنایی “عمومی” یا منبع اصلی نور شماست. در طول روز، نور طبیعی ،نور محیط را فراهم می کند. وقتی تاریک است، چراغ های روشنایی به عنوان منبع روشنایی محیط توجه را به خود جذب می کنند.

  طرفداران چراغ سقفی

  یکی از اشتباهات رایج مردم هنگام روشن شدن، فکر کردن به فقط روشن و خاموش شدن است. به عنوان مثال، شما ممکن است لوستر کامل را روشن کرده باشید، اما این نوع نورپردازی تنها بخشی از هارمونی نور است. شما با کم و زیاد کردن شدت نور می توانید محیط را جذاب تر کنید.

  یک اتاق هنگامی به خوبی روشن می شود که نور محیط همراه با نورپردازی عجین شده باشد. این روش نورپردازی لایه ای نه تنها باعث می شود که زندگی راحت تر باشد، بلکه به شما کمک می کند از گوشه های تاریک جلوگیری کنید . هنگامی که نور در یک اتاق یکنواخت پخش نشود، “اثر سایه” را دریافت خواهید کرد.

  نورپردازی Accent (جهتی)

  نورپردازی Accent، همچنین به عنوان نورپردازی جهتی شناخته شده است، طراحی شده است که برای روشن کردن اجسام و عناصر معماری مورد توجه خاص، از جمله آثار هنری، کارهای چوبی، سفالگری، مجسمه سازی، سوغات و غیره طراحی شده است.

  چراغ های روی تصاویر، معمولا در موزه ها و گالری های هنری استفاده می شود، نمونه ای عالی از چراغ های Accent هستند. برخی از انواع دیگر روشنایی Accent چیست؟

  چراغ زیر کابینت یک مثال از نورهای Accent است

  چراغ های نواری

  چراغ های نواری این روزها به عنوان یک فرم مقرون به صرفه و انعطاف پذیر از روشنایی است که می تواند در بسیاری از راه های خلاقانه استفاده شود – همه جا از جمله قفسه ها و کابینت ها تا جزایر آشپزخانه برای خلق یک منظره خیره کننده می توان ازین چراغ ها بهره برد.

  ستون های نوری دیواری

  با نور پردازی ستون ها آنها را می توانید ستون را تبدیل به یک قاب زیبا کنید و جلوه زیبایی به دکوراسیون منزلتان بدهید. این نیز یک مثال از نور پردازی Accent است.

  وظیفه روشنایی

  با این حال، اصلی ترین وظیفه نور این است که محیط را روشن کند برای مطالعه، کار و خیلی فعالیت های دیگر، بنابراین به این فکر کنید که به چه میزان باید محیط را برای فعالیت های خود روشن کنید. نمونه هایی از روشنایی اصلی شامل نورپردازی آویز، چراغ های طبقه ای و  لوستر ها می باشد.

  توجه: یکپارچه سازی نور شمع : یک لایه چهارم نورپردازی را به صحنه می دهد. برای جلوه بسیار بیشتر، شمع های متفاوتی را امتحان کنید. و اگر شمع ها شما را عصبی می کند، شمع های بدون لفاف جایگزین فوق العاده ای هستند.

  نتیجه اینکه شما با نور پردازی خواهید توانست جلوه شگفت انگیزی در دکوراسیون منزلتان ایجاد کنید و همیشه نباید از نور لوستر ها و لامپ های یکنواخت استفاده کنید که تمام محیط را به یک میزان روشن می کند. شما می توانید با طراحی نور و استفاده از کانسبت های مختلف نور زیبایی خاصی را داشته باشید.